بایگانی ماهانه: آذر ۱۳۹۶

دکتر ستاری: ایجاد اکوسیستم نوآوری؛ تنها راه جذب نخبگان غیر مقیم کشور است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سورنا ستاری که روز چهارشنبه در آیین گشایش هجدهمین نمایشگاه دستاورد های پژوهش و فناوری سخن می گفت، افزود: خوشبختانه اکنون همدلی، همکاری و تعامل خوبی میان سازمان ها و نهادها در فراهم ساختن بستر اکوسیستم نوآوری در کشور ایجاد شده است که باید این مسیر را با سرعت بیشتری ادامه ... ادامه مطلب »

«سامانه ژورنال یاب ایران» توسط مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری رونمایی شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، این سامانه، ابزاری جدید برای کمک به پژوهشگران و دانشجویان است که تاکنون مشابه آن توسط برخی از ناشران بزرگ خارجی مانند الزویر، اشپرینگر، ابسکو و… و با هدف معرفی ژورنال¬های مناسب به نویسندگان برای چاپ مقالات انگلیسی ارائه شده است. این سامانه کمک می کند تا محققان (اساتید و دانشجویان حوزه ... ادامه مطلب »

دکتر سالار آملی: جذب دانشجوی خارجی و راه اندازی دوره های مشترک، محورهای بین المللی سازی آموزش عالی است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سالارآملی، قائم مقام وزیر در امور بین الملل در دوازدهمین نشست معاونان بین الملل دانشگاه ها در دانشگاه قم تاکید کرد: توسعه تعاملات علمی بین المللی با مواظبت جدی نسبت به ممانعت از نفوذ، بر مبنای رهنمودهای مقام معظم رهبری فراروی نگاه توسعه ای فعالیت های علمی بین المللی است و ... ادامه مطلب »