اخبار

دانشگاه‌ها جان‌باختن تعدادی از دانش‌آموختگان در سانحه هوایی را تسلیت گفتند

تهران- ایرنا- دانشگاه های صنعتی شریف، علوم پزشکی ایران و امیرکبیر درگذشت تعدادی از دانش آموختگان خود را در سانحه هوایی سقوط هواپیمای اوکراینی تسلیت گفتند. ۲۳ دانش‌آموخته دانشگاه‌ های ایران از جمله صنعتی شریف، امیرکبیر،‌ علم و صنعت و خواجه نصیرالدین طوسی در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی که امروز  چهارشنبه رخ داد، جان خود را از دست دادند. دانشگاه ... ادامه مطلب »

قاسمی برتقویت تعاملات دانشگاهی بین ایران و فرانسه تاکید کرد

تهران – ایرنا- سفیر ایران درفرانسه درملاقات با اعضای هیئت دانشگاه های الزهرا و ابن سینا بر تقویت و تعمیق تعاملات دوجانبه تاکیدکرد. بنابه گزارش سفارت ایران در پاریس بهرام قاسمی دراین دیداربرتقویت و تعمیق تعاملات دوجانبه با حمایت از توسعه همکاریهای علمی، فنی و حرفه‌ای بین دانشگاهی از طریق رایزنی‌های علمی، تعامل و تبادل استاد، دانشجو و انتقال تجارب ... ادامه مطلب »

اطلاعیه بورس تحصیلی مجارستان ۲۰۲۰-۲۰۱۹

نظر به اقدامات و تلاش های بعمل آمده و پیرو مذاکرات بنیاد بورس دولت مجارستان با اعطای تعدادی بورس در مقاطع تحصیلات تکمیلی (ترجیحاً دکتری PHD ) در رشته های تحصیلی مختلف برای سال تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۱۹ موافقت نموده است.بر همین اساس و بنا به سیاستهای اعطایی بورس دولتهای خارجی علاقمندان می توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی :( https://apply.stipendiumhungaricum.hu )نسبت به ثبت ... ادامه مطلب »

افزایش پروژه‌های مشترک پژوهشی بین ایران و کشورهای خارجی در سال ۲۰۱۸

دکتر سالار آملی دکتر حسین سالار آملی قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی و بین‌المللی، گفت: در سال ۲۰۱۸ پروژه‌های مشترک پژوهشی بین ایران و کشورهای خارجی به ۴۶۶ مورد افزایش یافت که از این تعداد حدود ۵۰ درصد پروژه‌ها با کشورهای عضو اتحادیه اروپا بوده است. به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه یزد، ... ادامه مطلب »

بایدها و آفت‌های دوره پنجم انقلاب اسلامی در حوزه آموزش عالی

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، با همکاری اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا و به  به همت رایزنی علمی و فناوری ایران در اروپا مراسم جشن آغاز سال نو دانشجویان ایرانی در آلمان، در آستانه دوازدهم فروردین و با حضور مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان و قربانی‌اصل رایزن علمی جمهوری اسلامی در اروپا، در ... ادامه مطلب »