همایش ها

اولین همایش بین المللی ادبیات تطبیقی فارسی و فرانسه

اولین همایش بین المللی ادبیات تطبیقی فارسی و قرانسه با همکاری گروه زبان و ادبیات فرانسه دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه سوربن نوول، در روزهای هفتم و هشتم مهر ماه سال ۱۳۹۵ (۲۸ و ۲۹ ام سپتامبر ۲۰۱۶) در دانشگاه فردوسی برگزار می گردد. پژوهشگران و محققان عزیز می توانند چکیده مقالات خود را تا تاریخ ۹ اسفند ۱۳۹۴ به ... ادامه مطلب »

کنفرانس ایران‌شناسی در فرانسه؛ تجربه دیروز و چشم‌انداز فردا

در مؤسسه اینالکو در پاریس برگزار خواهد شد: سال ۲۰۱۵، سیصدمین سال روابط تاریخی ایران و فرانسه است؛ ارتباطی که در فراز و نشیب‌های سیاسی همواره رشته‌ای از مناسبات دوسویه‌ی فرهنگی را در خود حفظ کرده است. آشنایی فرانسوی‌ها با دنیای پررمز و شگفتیِ فرهنگ ایرانی‌ ـ اسلامی و مواجهه با آثار گران‌سنگ زبان فارسی، موجب شد تا کرسی‌های ایران‌شناسی ... ادامه مطلب »

همایش ایرانشناسی در پاریس

تجربه دیروز،چشم انداز فردا همایش ایرانشناسی با بررسی تجربه دیروز،چشم انداز فردا در تاریخ سوم مارس ٢٠١۵ ،با حضور اساتید دانشگاه،پژوهشگران و دانشجویان ایرانی و فرانسوی در دانشگاه ملی زبانها و تمدنهای شرقی (اینالکو) وابسته به دانشگاه پاریس ٣ سوربن جدید برگزار گردید. در ابتدا مدیر موسسه تبادلات فرهنگی افپک ،آقای حسین بونو با اشاره به اینکه این همایش با ... ادامه مطلب »