رایزن ایران در اروپا تاکید کرد: لزوم استفاده از نخبگان ایرانی خارج از کشور برای ارتقای تولیدات ملی

رایزن ایران در اروپا تاکید کرد: لزوم استفاده از نخبگان ایرانی خارج از کشور برای ارتقای تولیدات ملی

رایزن علمی و فناوری ایران در اروپا، گفت: توسعه زیرساخت های فنی، زمینه ساز افزایش کیفیت تولید داخت و شرط لازم برای تشویق ایرانیان در استفاده از تولید داخل است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از دفتر رایزن علمی و فناوری ایران در اروپا، دکتر قادر قربانی اصل در مراسم جشن نوروزی فرهیختگان، دانشگاهیان و متخصصان ایرانی مقیم هلند، ضمن تاکید بر اهمیت و جایگاه شبکه ها و هسته های علمی، چگونگی شکل گیری، تاسیس و گسترش بنیاد فرهیختگان و نخبگان ایران و اروپا را به عنوان گسترده ترین شبکه متخصصان ایرانی مقیم اروپا تشریح کرد و حمایت همه جانبه رایزنی علمی از بنیاد به عنوان یک نهاد و سازمان مستقل اروپایی را مورد تاکید قرار داد.
وی، گسترش بنیاد را نوید داد و افزود: به زودی دفاتر جدید بنیاد در کشورهای دیگر اروپایی فعال و دفتر مرکزی آن به بروکسل، مرکز اتحادیه اروپا منتقل خواهد شد.
قربانی اصل اظهار کرد که با اصلاحاتی که در اساسنامه بنیاد صورت گرفته، حمایت جدی از شرکت های دانش بنیان در دستورکار این بنیاد قرار گرفته و از فرهیختگان حاضر درخواست کرد که در توسعه شبکه های موجود نظیر پزشکی، آب، انرژی، مدیریت، اقتصاد و ایجاد شاخه های جدید مشارکت داشته باشند.
رامین صرامی فروشانی رییس بنیاد فرهیختگان و نخبگان ایران و اروپا نیز از توجه و اعتماد فرهیختگان و همچنین پشتیبانی موثر رایزنی علمی از مجموعه بنیاد قدردانی و اظهار کرد که اساس این ‌مجموعه در فضای تحریم های قدرت های جهانی علیه ایران شکل گرفته است.
وی افزود: نقش و اهمیت مجموعه های مستقل ایرانیان فرهیخته در خارج از کشور، نه تنها از نظر پشتیبانی و رفع نیازهای علمی، فنی و تکنولوژیک کشور بلکه در شرایطی که منافع و کیان ملی، مورد تهدید دشمنان این مرز و بوم قرار می گیرد، اهمیتی صد چندان خواهد یافت.
صرامی با بیان اینکه باید آماده مواجه با تحریم های احتمالی باشیم، از میهمانان درخواست کرد که بیش از پیش برای پیش بینی، پیشگیری و کاهش آثار این تحریم ها از طریق تخصص خود اقدام‌ کنند.
مراسم جشن نوروزی فرهیختگان، دانشگاهیان و متخصصان ایرانی مقیم هلند به همت رایزنی علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران در اروپا و همکاری بنیاد فرهیختگان و نخبگان ایران و اروپا و با شرکت نخبگان و فرهیختگان ایرانی مقیم هلند، در ساعات پایانی روز گذشته چهارم فروردین ماه در شهر لاهه برگزار شد.
Share