تشکیل پرونده دانشجویی

قابل توجه دانشجویان شاغل به تحصیل و نیز فارغ التحصیلان در تمامی مقاطع تحصیلی از روز جمعه مورخ ۰۱/۱۲/۱۳۹۳ مطابق با ۲۰ فوریه سال ۲۰۱۵ میلادی به منظور تأیید مدارک فارغ التحصیلی و هر گونه گواهی تحصیلی، نخست باید در سامانه الکترونیک تأیید اسناد (سامانه تاک) ثبت نام و برای هر مدرک و گواهی کدرهگیری جداگانه دریافت نموده و به همراه اصل مدرک و یا گواهی (کد رهگیری به همان مدرک الصاق گردد) جهت تأیید نهایی ارسال گردد.

توجه:

 • راهنمای آموزشی استفاده از سامانه و نیز فیلم آموزشی جهت اطلاع بیشتر متقاضیان در سامانه فوق (سامانه تاک) قرار گرفته است.
 • همچون گذشته تأیید مدارک بصورت پستی قابل انجام می باشد.
 • به مدارکی که خارج از دستورالعمل فوق ارسال گردد ترتیب اثر داده نخواهد شد.

برای استفاده از تسهیلات دانشجوئی، تشکیل پرونده دانشجوئی ضروری است.

توجه: مدارک دانشجویان آزاد¹ و مقیم² از طریق وزارت امور خارجه به وزارتخانه یاد شده ارسال می گردد. در صورت موافقت، این دسته از دانشجویان از تسهیلات دانشجوئی برخوردار می شوند.

 

مدارک لازم:

 1. تکمیل درخواستنامه تشکیل پرونده دانشجویی موجود در سفارت خانه های جمهوری اسلامی ایران در آن کشور.

 2. دانشجویان پسری که از نظر قانون نظام وظیفه مشمول به حساب می آیند، می باست به هنگام تشکیل پرونده دانشجوئی فرم درخواست معافیت تحصیلی را نیز تکمیل و به همراه سایر مدارک به نمایندگی ارائه نمایند .
 3. دانشجویان پسری که خدمت وظیفه را انجام داده اند و یا دارای کارت معافیت از خدمت می باشند لازم است اصل کارت پایان خدمت را بهمراه یک عدد پاکت سفارشی جهت عودت آن ارسال نمایند.

  ملاحظه: آدرس پستی متقاضی میبایست بعنوان گیرنده بر روی پاکت سفارشی مرقوم گردد.

 4. دانشجویان رشته های علوم پزشکی میبایست جهت تشکیل پرونده دانشجوئی فرم تعهد نامه را بمنظور ارائه به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تکمیل نمایند.
 5. گواهی ثبت نام در دانشگاه با ذکر سال شروع به تحصیل، رشته و مقطع تحصیلی به همراه کد رهگیری که قبلا از طریق سامانه تاک اخذ گردیده است.
 6. اصل و تصویر صفحات نوشته شده گذرنامه معتبر دانشجو.
 7. تصویر گذرنامه همسر و فرزندان درصورت تأهل.
 8. گواهی خروج مجاز از کشور فقط در صورتیکه اولین خروج در گذرنامه جدید درج نشده باشد.
 9. تصویر گواهی اجازه اقامت در استرالیا.
 10. تصویر شناسنامه دانشجو.
 11. تصویر شناسنامه همسر و فرزندان درصورت تأهل.
 12. سه قطعه عکس جدید سایز گذرنامه، رنگی، غیرفوری، غیربرقی، بدون کلاه و عینک و با زمینه سفید که مشخصات صاحبش در پشت آن نوشته شده باشد. عکس بانوان باید با حجاب اسلامی باشد.
 13. تصویر حکم اعزام و یا معرفی نامه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای دانشجویان بورسیه.*توجه: دانشجویان متقاضی تشکیل پرونده دانشجوئی میبایست آدرس الکترونیکی خود و تلفن ثابت و همراه یکی از بستگان در داخل کشور را در فرم های مربوط به درخواست تشکیل پرونده دانشجویی با دقت قید نمایند.

¹ دانشجویانی که از ایران جهت تحصیل در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس، دکترا با هزینه شخصی به خارج کشور آمده اند و محل اقامت آنان در گذرنامه ایران می باشد و در خارج دارای اقامت دائم نمی باشند. اصطلاحاً به این عده، دانشجویان آزاد گفته می شود.

² دانشجویانی که بهمراه والدین در خارج از کشور سکونت دارند و محل اقامت آنها در گذرنامه خارج از کشور است، به این عده، دانشجویان مقیم گفته می شود.

Share