اجازه خروج دانشجویی

مهر اجازه خروج بطور رایگان در گذرنامه دانشجویان واجد شرایط درج می گردد.

ملاحظه:

در راستای ارائه تسهیلات بهینه به دانشجویان ایرانی مقیم خارج از کشور که مجوزاستفاده از تسهیلات غیر ارزی می باشند و به منظور تسهیل ورود و خروج آنان، کاهش مکاتبات و مراجعه دانشجویان به نمایندگی ها از تاریخ ۱۳۹۴/۱/۱، مهر خروجی دانشجویی سالیانه (بر مبنای سال تحصیلی) شامل سه بار ورود و مجموعا حداکثر چهار ماه اقامت در داخل کشور تغییر می یابد.

مبنای درج مهر خروج دانشجویی هر سال تحصیلی می باشد، به عنوان مثال دانشجویانی که با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل و داشتن مجوز تسهیلات غیر ارزی در ترم های تابستانه یا زمستانه ثبت نام نموده باشند، از اول مهر ماه همان سال لغایت پایان شهریور سال بعد خواهد بود. (مثلا دانشجویانی که در مهر ماه ثبت نام داشگاهی نموده با ارائه گواهی تحصیلی، مراجعه و یا مکاتبه به نمایندگی از تاریخ ۱۳۹۳/۷/۱ لغایت ۱۳۹۴/۶/۳۱ خواهد بود و در صورت مراجعه دانشجو در ماههای بعد، از تاریخ درخواست تا حداکثر پایان شهریور سال بعد خواهد بود.)

چنانچه دانشجویان به هر دلیل بیش از حد در کشور اقامت نمایند، باید با مراجعه به وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری یا بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نسبت به دریافت معرفی نامه اقدام تا اداره گذرنامه ناجا نسبت به درج مهر خروج دانشجویی در گذرنامه آنان اقدام نماید و از ارجاع دانشجویان به وزارت امورخارجه برای دریافت خروجی خودداری نمایند.

برابر مقررات ارزشیابی مدارک تحصیلی دانش آموختگان خارج از کشور، دانشجویان نحوه بهره برداری از مجوز خروج دانشجویی خود را بگونه ای تنظیم نمایند که مدت اقامت آنان در خارج از کشور کمتر ار ۳/۴ (سه چهارم) زمان تعیین شده برای مقطع تحصیلی مربوطه نباشد.

مدارک لازم:

  1. مراجعه به سفارت خانه ایران در آن کشور و تکمیل درخواستنامه مربوطه برای اجازه خروج دانشجویی.
  2. درخواستنامه تکمیل شده برای همسر و فرزندان در صورت تأهل.
  3. اصل گذرنامه دانشجو.
  4. اصل گذرنامه همسر و فرزندان در صورت تأهل.
  5. گواهی اشتغال به تحصیل به همراه کد رهگیری که قبلا از طریق سامانه تاک اخذ گردیده است.
  6. ریز نمرات دانشگاهی برای دانشجویان مقطع لیسانس به همراه کد رهگیری که قبلا از طریق سامانه تاک اخذ گردیده است.
  7. سه قطعه عکس جدید سایز گذرنامه، رنگی، غیرفوری، غیربرقی، بدون کلاه و عینک و با زمینه سفید که مشخصات صاحبش در پشت آن نوشته شده باشد. عکس بانوان باید با حجاب اسلامی باشد.

 

* لطفأ بمنظور کمک در تسریع انجام کار، نوع درخواست خود را بر روی پاکت محتوی مدارک بنویسید.

* مدارک ناقص جهت رفع نقص عیناً عودت داده می شود.

Share