ایرلند

هزینه های تحصیل و زندگی در ایرلند شمالی
در اغلب موارد قیمت کالاهای موجود درایرلند شمالی، شبیه بریتانیا است، و به طور کلی، بیش از ۸۰ درصد از بودجه  اقلام هزینه های مشابهی دارد.

سفر و حمل و نقل
اگر قصد استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی را دارید، توصیه می کنیم برای این منظور از کارت سفر دانشجویی (Student TravelCard) استفاده کنید. USIT گزینه های بسیاری را مانند کرایه ارزان تر، بیمه نامه سفارشی و کمک هزینه هایی را در اختیار مسافران دانشجو قرار می دهد. قیمت گذاری اجناس در ایرلند شمالی به صورت ماهیانه برآورد شده است.  این تلاش به منظور برآورد گران ترین قیمت برای یک ماه صورت گرفته است.

 اجاره: £ ۱۷۰ (به ازای هر نفر بر اساس محل های اقامتی مشترک)
قبض: برق £ ۱۵
گرمایش: £ ۴۵ (به ازای هر نفر بر اساس محل های اقامتی مشترک)
حمل و نقل: £ ۱۰۰
مواد غذایی: £ ۱۰۰
هزینه های متفرقه: £ ۴۵
مجموع: £ ۴۷۵ در هر ماه
شهریه
  • هزینه های دوره کارشناسی: £ ۹۰۰۰ و ۳۰٫۰۰۰ £ در سال است.
  • هزینه های دوره کارشناسی ارشد: در حدود £ ۹٫۰۰۰ و ممکن است برای برنامه هایی با تقاضا بالا به بیش از £ ۴۹،۰۰۰ نیز برسد.
  • هزینه دوره های زبان انگلیسی: برای دانشجویان بین المللی: حداقل ۲۰۰ دلار و حداکثر £ ۱،۰۰۰ است.

کار دانشجویی در ایرلند شمالی
دانشجویان بین المللی در حین تحصیل مجاز به کار کردن نیستند. در صورتی که کشور شما در منطقه اقتصادی اروپا قرار دارد و یا دارای تبعه سوئیسی هستید، می توانید بدون محدودیت در حین تحصیل کار کنید مگر آن که شهروند یکی از ایالات الحاقی اتحادیه اروپایی جدیدتری باشید.

اگر دانشجویی از یک کشور A2 (کشورهایی که در سال ۲۰۰۷ به اتحادیه اروپا پیوسته اند (بلغارستان و رومانی)) هستید، از طرف آژانس مرزی انگلستان مجوز کار خواهید داشت. شما طبق مجوز قادر هستید تا ۲۰ ساعت در هفته، و در صورت گذراندن یک دوره فنی و حرفه ای در طول تعطیلات به صورت تمام وقت کار کنید. در صورتی که دانشجوی کشورهای A8 و مایل به کار هستید، می بایست موضوع را با  آژانس مرزی انگلستان در میان بگذارید.

در غیر این صورت، شما باید مهر ویزای پاسپورت خود را بررسی کنید. با ثبت کلمه “ممنوع است” اجازه کار در بریتانیا را ندارید. اگر اجازه ورود و خروج از بریتانیا به شما داده شده، به عنوان یک دانشجو می توانید کار کنید مشروط بر آن که:

  • بیش از ۲۰ ساعت در هفته در طول ترم کار نکنید، مگر آن که به عنوان بخشی از تحصیل مجبور به گذراندن دوره کارآموزی و یا انترنی باشید.
  • کسب و کار شما، خود اشتغالی نباشد و یا به عنوان یک ورزشکار حرفه ای و یا میزبان خدماتی را ارائه ندهید.
  • کار دائمی تمام وقت محسوب نشود.

افرادی که در ایرلند اجازه کار دارند صرف نظر از ملیت و یا وضعیت مهاجرت خود، از حقوق برابری برخوردار هستند. این به این معنی است که شما باید دارای یک قرارداد قانونی، ساعات قانونی کار، حقوق و دستمزد بالاتر و یا  و یا حداقل دستمزد و حقوق در قانون ایرلندی باشید که شامل  مرخصی تعطیلات، مرخصی استعلاجی، مرخصی والدین و حق تعیین پیوستن به یک اتحادیه نیز می باشد. با این حال، شما باید آگاه باشید که یک کارفرما از نظر قانونی ملزم نیست که با توجه به جدول زمان بندی تحصیلی یک کارمند برای او ساعت کاری تنظیم کند. در صورت تداخل میان تحصیل و کار، باید در مورد این مسائل بحث کرد و به عنوان بخشی از توافقات شغلی، با یکدیگر به تفاهم رسید.

 

Share